۱. قبرستان Waverley؛ سیدنی، استرالیا

در کمتر جای دنیا قبرستان‌ها نزدیک ساحل ایجاد می‌‌شوند و یکی از آن‌ها قبرستان Waverley است که بین منطقه Bronte و Clovelly در حومه شرقی سیدنی قرار گرفته است. این قبرستان با قرار گرفتن در شیب خشکی و نمای زیبایی از دریا به عنوان یکی از زیباترین قبرستان های دنیا شناخته می‌شود.

۲. قبرستان du Pere Lachaise؛ پاریس، فرانسه

یکی از پربازدیدترین قبرستان‌های دنیا در شهر پاریس قرار گرفته و دلیل این بازدید بالا نه تنها زیبایی کم نظیر آن بلکه وجود آرامگاه مشاهیر و بزرگانی همچون اسکار وایلد، مارسل پروست، جیم موریسون، ادیت پیاف و صادق هدایت است. این قبرستان زیبا وسعتی در حدود ۴۴ هکتار دارد و ساعت‌ها می‌توانید در آن به جستجوی نام‌های مشاهیر روی سنگ‌ها بپردازید.

۳٫ قبرستان Green-Wood؛ بروکلین، آمریکا 

قبرستان گرین وود مقبره‌هایی از قرن ۱۹ و ۲۰ را دارد و جزو قدیمی‌ترین قبرستان‌های شهری آمریکا محسوب می‌شود. در نزدیکی آن چند پارک بزرگ وجود دارد و درب ورودی آن نیز معماری زیبایی دارد.

۴٫ Neptune Memorial Reef؛ کی بیسکاین، آمریکا

تنها گورستان زیرآبی جهان، جایی در نزدیکی ساحل کی بیسکاین قرار گرفته است. اگر انتظار سنگ‌های قبر را دارید اشتباه می‌کنید چون در این گورستان خاکستر جسدهای سوزانده شده در ساخت مجسمه‌هایی مثل شیر استفاده شده و بعد آن را به زیر آب منتقل کرده‌اند. در واقع این گورستان بخشی از یک پروژه ساخت صخره‌های نمادین زیر آبی است.

۵٫ مقبره‌الشعرا؛ تبریز 

مقبره‌الشعرا برای اکثر ایرانیان به خاطر وجود مقبره شاعر بزرگ شهریار شناخته شده است اما اینجا فقط مقبره شهریار نیست و شاعران، دانشمندان و بزرگان دیگری هم در اینجا به خواب ابدی فرو رفته‌اند. معماری پست‌ مدرن این مقبره شکوه خاصی دارد و آن را به یک جاذبه گردشگری تبدیل کرده است.

۶٫ قبرستان Abney Park؛ لندن، انگلیس

بیشتر گردشگرانی که به لندن می‌روند قبرستان هایگیت را می‌شناسند اما کمتر کسی به سراغ Abney Park می‌رود. با این که ورود به هایگیت محدود به تورها است اما ابنی پارک برای عموم آزاد است. قبرستانی پوشیده از بوته‌ها و درختان قدیمی، یک کلیسای متروکه و راه‌های پر پیچ و خم یک گورستان سینمایی را ساخته است.

 

    پاسخ دهید

    ایمیل شما منتشر نخواهد شد، لطفا فیلد های ستاره دار را حتما پر کنید...*

    تماس